Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Dodano: 02-02-2018

Czy usługi pośrednika kredytowego są koniecznością? Oczywiście, że nie. A czy mogą znacznie ułatwić życie i pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze? Jak najbardziej! Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego pośrednictwo kredytowe może okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny jest nie tylko skomplikowaną procedurą: dla większości osób jest także najważniejszą decyzją finansową w życiu. Dodajmy do tego mnogość ofert banków i dynamicznie zmieniające się wytyczne i zasady, a szybko okaże się, że bez pomocy doświadczonego przewodnika może być naprawdę trudno połapać się w tym labiryncie. Zastanówmy się więc: co można zyskać, korzystając z usług pośrednika kredytowego?

Współpraca z ekspertem

Nie każdy może zostać pośrednikiem kredytowym. Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym z dnia 22 lipca 2017 osoba, która chce ubiegać się o taki tytuł, musi posiadać licencję Komisji Nadzoru Finansowego i uprawnienia do obsługi kredytów hipotecznych. Innymi słowy: pośrednik kredytowy ma poświadczoną urzędowo wiedzę, którą ty – decydując się na kontakt z bankiem bez pośredników – musiałbyś dopiero posiąść. Dobry ekspert kredytowy powinien znać oferty nawet 20 banków pod nadzorem KNF (a warto zaznaczyć, że ustawowo banki są zobowiązane oferować dwie wersje kredytu: standardową oraz promocyjną, powiązaną z innymi usługami) i pomoże Ci dobrać taką, która jest najlepiej dopasowana do twoich możliwości i potrzeb.

Informacje na bieżąco

Od chwili złożenia kompletu dokumentów bank ma 21 dni na wydanie decyzji. W tym zdaniu „komplet” jest słowem kluczowym: każda osoba, która samodzielnie przeszła proces kredytowy, dobrze wie, że często pojedyncze, pozornie mało znaczące papierki i zaświadczenia, które trzeba stopniowo donosić, mogą zapisane w ustawie 21 dni znacznie wydłużyć. Pośrednik pomoże nam szybko skompletować wymagane dokumenty, a do tego będzie na bieżąco monitorować status wniosku, co pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu i frustracji. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju pomocą merytoryczną pośrednik obejmuje nas bez względu na to, czy kupujemy nieruchomość na rynku pierwotnym, wtórnym czy ubiegamy się na kredyt na budowę domu.   

Wygodny kontakt

Nikt nie lubi brać dnia wolnego na załatwianie bankowych formalności – a często jest to konieczne, ponieważ banki czynne są w godzinach, w których większość z nas pracuje. Biuro pośrednika kredytowego to co innego: większość oferuje dogodne, popołudniowe i wieczorne godziny otwarcia, dzięki czemu złożenie wniosków nie musi wiązać się z nieobecnością w pracy. Jeśli dodać do tego fakt, że za pośrednictwem doradcy możesz złożyć wnioski do 2-3 banków jednocześnie, szybko okaże się, że oszczędność czasu jest naprawdę znaczna.

Opieka po podpisaniu umowy

Moment,  w którym składasz swój podpis na umowie kredytowej, wcale nie jest chwilą, w której ścieżki twoje i eksperta kredytowego się rozchodzą. Dobry pośrednik powinien okresowo monitorować proces spłaty zadłużenia, a z czasem nawet zaproponować korzystniejsze warunki kredytowania, co przełoży się na niższą miesięczną ratę. 

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy