Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Gdzie warto kupić mieszkanie w Łodzi? Przyglądamy się popularnym lokalizacjom

Gdzie warto kupić mieszkanie w Łodzi? Przyglądamy się popularnym lokalizacjom

Dodano: 29-11-2022

W poprzednim wpisie rozważaliśmy pięć powodów, dla których w Łodzi żyje się świetnie, i dla których nowe mieszkania Łódź są tak atrakcyjnym towarem na rynku nieruchomości. Tym razem spoglądamy na miasto Tuwima i Sapkowskiego z perspektywy geograficznej i zadajemy sobie pytanie: gdzie warto kupić mieszkanie w Łodzi? Czym charakteryzują się jej najbardziej znane dzielnice?   

Retkinia: tu mieszka się zacisznie

Jedną z największych zalet tej dzielnicy jest jej atrakcyjna baza usługowo-handlowa i kulturalno-rekreacyjna. Jeśli chcesz mieszkać tam, gdzie nie brakuje restauracji, sklepów, aptek, przychodni, szkół i przedszkoli, ale wolisz oddalić się od centrum, to wybierz tę dzielnicę! Nic dziwnego, że powstają tutaj nowe mieszkania – Łódź pokazuje w tej okolicy swoje zielone oblicze, co dodatkowo uprzyjemnia życie mieszkańców. Warto dodać, że Retkinia jest świetnie skomunikowana, liniami zarówno tramwajowymi, jak i  autobusowymi, dzięki czemu dojazdy są bezstresowe.

Bałuty: zieleń i Manufaktura

Póki jeszcze były formalnie wydzieloną dzielnicą, były drugie pod względem wielkości. Obecnie wprawdzie nie funkcjonują jako jednostka administracyjna – stary podział Łodzi na dzielnice zniesiono na początku lat 90. – ale żyją w świadomości mieszkańców! Zabudowa jednorodzinna spotyka się tutaj z osiedlami bloków wielorodzinnych i powstają tu liczne nowe mieszkania Łódź. Być może najbardziej znanym punktem na mapie Bałut jest Manufaktura: największe centrum handlowe w mieście, przebudowane z dawnej fabryki przemysłowca Izraela Poznańskiego. To tutaj można też udać się na spacer po Lesie Łagiewnickim, nazywanym zielonymi płucami Łodzi.

Śródmieście: bijące serce miasta

Co tu dużo mówić: śródmiejskie dzielnice wszystkich miast to magnes na nowe mieszkania. Łódź Centrum nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Kto o tym wie lepiej niż my? ;) Można by długo wymieniać atrakcje, które oferuje łódzkie śródmieście: od, wiadomo, ulicy Piotrkowskiej, najbardziej znanego deptaka w Polsce, poprzez sąsiadującą z nim strefę gastronomiczno-kulturalną OFF Piotrkowska aż po sklepy licznych znanych marek. Poza doskonałą komunikacją z właściwie każdą inną częścią miasta, Śródmieście może pochwalić się mnóstwem ciekawych obiektów, spośród których wymienić warto EC1 – mieszczącą się w przebudowanym budynku dawnej elektrowni instytucję kultury współprowadzoną przez miasto Łódź.

Widzew: nie tylko stadion

Widzew jest dla Łodzi tym, czym Praga dla Warszawy czy Kazimierz dla Krakowa: dzielnicą, która po całych dekadach zaniedbań i nierównego rozwoju znalazła nową energię w intensywnej gentryfikacji. Historycznie był to najmocniej zindustrializowany region miasta, pełen dużych zakładów przemysłowych. Na skraju Widzewa znajduje się Księży Młyn – zabytkowy zespół fabryk, co do którego od lat czynione są starania, by został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oczywiście tym, z czego poza miastem Widzew jest znany najbardziej, jest drużyna piłkarska Widzew Łódź, której stadion znajduje się przy al. Piłsudskiego, w północnej części dzielnicy.

Na granicy Widzewa i Śródmieścia znajdują się liczne nowe mieszkania Łódź, ale najważniejsze z nich to, naturalnie, te w Diasferze Łódzkiej i towarzyszącym jej Budynku Warsztatowym! Na Budynek Warsztatowy – i tu powiemy od razu, że wszystkie znajdujące się w nim mieszkania zostały sprzedane – warto zwrócić szczególną uwagę. To dlatego, że tym, co zainspirowało projekt przebudowy jego fasady, była właśnie tradycyjna przemysłowa architektura okolicy, której ślady można zaobserwować w wielu punktach miasta.

A Wam która dzielnica Łodzi wydaje się najbardziej atrakcyjna? Może macie jakąś swoją faworytkę? A może już kupiliście mieszkanie w tym mieście?


Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy