Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Komfort i funkcjonalność - podstawowe zasady aranżacji sypialni

Komfort i funkcjonalność - podstawowe zasady aranżacji sypialni

Dodano: 24-11-2017

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w mieszkaniu. To w niej regenerujesz siły po całym dniu pracy, relaksujesz się i odpoczywasz. Jak ją urządzić, aby była przytulna i dodawała energii? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. 

 

Wybór pomieszczenia

Jeśli masz taką możliwość, zastanów się dobrze, które z pomieszczeń w Twoim domu lub mieszkaniu będzie najodpowiedniejsze dla sypialni. Jeśli lubisz budzić się z pierwszymi promieniami słońca, sypialnia z oknami na wschód będzie dla Ciebie idealna. Jeżeli jednak wolisz samodzielnie decydować o swoim rytmie okołodobowym, wybierz pomieszczenie z oknem na inny kierunek.

Łóżko

Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko i to wokół niego powinny być zorganizowane pozostałe jej części - garderoba, toaletka, szafki nocne, etc.. Zastanów się, gdzie możesz je postawić, aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe. Unikaj ustawiania go przy ścianie - komfortowe i funkcjonalne łóżko to takie, z którego można zejść z obu stron. Dopiero kiedy znajdziesz idealne miejsce dla swojego łoża, możesz podjąć kolejne decyzje aranżacyjne, na przykład: czy możesz sobie pozwolić na łóżko z ramą czy bez, jakie meble wybrać i gdzie je ustawić, aby zachować swobodę poruszania się po pomieszczeniu.

Kolory na dobry sen

Sypialnia służy do wypoczynku, dlatego lepiej zrezygnować w niej z ostrych, pobudzających barw. Postaw raczej na biel, beż, błękit, zieleń i inne kolory, które wprawiają Cię w relaksacyjny nastrój. Nie zestawiaj ich z kontrastującymi dodatkami - taki zabieg lepiej sprawdza się w salonie, pracowni lub w kuchni, gdzie stymulujące otoczenie ma pobudzać nas do działania. Zadbaj, aby Twoja sypialnia była stonowana i działała na Ciebie wyciszająco.

Miękko i przytulnie

Przyjemna w dotyku wykładzina lub dywan, ułożony pod łóżkiem tak, aby dotykał stóp zaraz po wstaniu, miękkie jaśki, jasne zasłony - wszystko to sprawia, że sypialnia staje się jeszcze bardziej ciepła i kameralna. Intymną atmosferę wprowadzą także elementy dekoracyjne, współgrające z osobowością śpiących w niej osób. Zadbaj o to, aby Twoja sypialnia oddawała Twój charakter i stanowiła bezpieczny azyl, w którym wszystkie codzienne problemy będziesz zostawiać za drzwiami. Nie przesadź z dekoracjami. Minimalistyczne dodatki nie będą Cię rozpraszały i zapewnią spokojny sen oraz komfortowe otoczenie dla wieczornego relaksu.

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy