.

BLOG ujemy o nieruchomościach

25-07-2019

Własny dom w Poznaniu: z rynku pierwotnego czy budowany od zera?

Mieć własny dom w przyjemnej lokalizacji to marzenie, które kołysze do snu całe rzesze Polek i Polaków. Ci spośród nas, którzy decydują się wprowadzić je w życie, w końcu muszą stanąć przed ważnym dylematem: kupić nowy dom od dewelopera czy raczej sięgnąć do rynku wtórnego?

Podziel się:

24-07-2019

Jak urządzić balkon? Poradnik krok po kroku

Latem i wiosną może być przedłużeniem salonu, a w czasie zimowej zawieruchy zamieni się w domowy magazyn na rowery czy sprzęt narciarski. Jest przepisem na wakacyjne popołudnie z książką w ręku i receptą na udane spotkanie ze znajomymi. Balkon, bo o nim mowa, to miejsce, które z powodzeniem może zastąpić zielony ogród – wystarczy odpowiednio podejść do jego urządzania!

Podziel się:

16-07-2019

Moje miasto Łódź: dlaczego warto tu mieszkać, dlaczego warto tu być?

Łódź przyciąga zarówno turystów, jak i nowych mieszkańców swoją kreatywną energią charakterystyczną dla miast, które – niczym idealny kandydat z ogłoszenia o pracy – wciąż są młode i dynamiczne.

Podziel się:

01-07-2019

Orientuj się! Wystawa okien a jakość mieszkania

Bez światła nie ma życia – i to całkiem dosłownie. Ilość i natężenie naturalnego światła, z jakim mamy na co dzień do czynienia, to jeden z tych subtelnych czynników, które mają ogromny wpływ na nasze życie, nawet jeżeli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Podziel się:

25-01-2019

5 rzeczy, na które nie warto zwracać uwagi, kupując mieszkanie

W sieci roi się od artykułów mniej lub bardziej szczegółowo wyliczających, na co należy zwrócić uwagę, kupując mieszkanie lub dom. Listy te są z reguły tak długie, że często aż chciałoby się zapytać: czym właściwie nie trzeba się przejmować, gdy kupuje się nowy lokal? Czy w ogóle jest taka rzecz? Jak najbardziej! A konkretnie: jest ich co najmniej pięć.

Podziel się:

19-12-2018

3 powody, by odwiedzić dom pokazowy – nawet jeśli nie planujesz zakupu

Współcześnie mamy całe mnóstwo możliwości poznania wyglądu lokalu na odległość. Deweloperzy i agenci prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych sposobów na prezentację nieruchomości: od profesjonalnie przygotowanych zdjęć poprzez filmy aż po trójwymiarowe symulacje w wirtualnej rzeczywistości. I świetnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy: jeszcze długo nic nie zastąpi osobistej wizyty.

Podziel się:

26-11-2018

Kupujesz mieszkanie pod wynajem? Oto, co warto wiedzieć

Utrzymywane na rekordowo niskim poziomie stopy procentowe sprawiają, że odsetki na lokatach i rachunkach oszczędnościowych są wręcz niezauważalne. Nie inaczej jest w przypadku obligacji skarbowych, które oferują poniżej 3% w skali roku. Chcąc jak najkorzystniej ulokować zgromadzone środki, wielu rodaków zdecydowało się na zainwestowanie w mieszkanie pod wynajem. 

Podziel się:

16-11-2018

Maluch nadchodzi: jak przygotować mieszkanie na pojawienie się niemowlęcia?

Urządzenie uroczego pokoiku dziecięcego to zaledwie niewielka część przygotowań, jakich wymaga mieszkanie, w którym już wkrótce ma się pojawić nowy, maleńki lokator. W istocie lista zadań – od największych, niezbędnych zmian, aż po niewielkie modyfikacje ułatwiające życie – jest znacznie dłuższa. 

Podziel się:

22-10-2018

Większe mieszkanie czy mniejszy dom? Poznaj wady i zalety obu inwestycji

Jednym z ważniejszych życiowych zadań jest stworzenie własnego azylu. Przestrzeni przystosowanej do trybu życia, pasji i zainteresowań właścicieli - w pełni oddającej ich charakter. Dylemat zazwyczaj dotyczy tego czy wybrać mieszkanie - najczęściej ulokowane w centrum miasta, czy jednak uwagę skierować na niewielki domek oddalony od ulicznego zgiełku i pędzących samochodów.

Podziel się:

09-03-2018

Aranżacyjne postanowienia na rok 2018, czyli jak mieszkać sprytniej, piękniej i wygodniej

Początek marca bywa okresem wstępnego podsumowania postanowień noworocznych. Czy ten kwartalny karnet na siłownię został wykorzystany chociaż raz? Czy rzeczywiście od dwóch miesięcy nie spojrzałam na papierosa? Jak mi idzie picie ośmiu szklanek wody dziennie? Strasznie dużo presji! A gdyby tak wziąć głęboki oddech, zignorować kalendarz i zacząć od nowa?

Podziel się:

16-02-2018

Nie trać głowy: co zrobić, gdy nie jesteś w stanie zapłacić raty?

Z punktu widzenia banku cały proces kredytowy ma jeden podstawowy cel: upewnienie się, że kredytobiorca będzie spłacać odsetki regularnie i terminowo. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć przyszłości, a nawet najstabilniejszą sytuacją życiową może wstrząsnąć jakieś nieoczekiwane wydarzenie, które sprawi, że nie będzie nas stać na spłacanie rat. Co wtedy?

Podziel się:

11-02-2018

7 wnętrzarskich grzechów głównych

Z dekorowaniem wnętrz jest trochę jak z pisaniem: każdy to potrafi, ale mało kto umie to zrobić naprawdę dobrze. I nie ma w tym nic złego, oczywiście! Jest jednak szereg błędów, które popełniane są szczególnie często, choć – przynajmniej teoretycznie – można by ich bardzo łatwo uniknąć. 

Podziel się:

02-02-2018

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?

Czy usługi pośrednika kredytowego są koniecznością? Oczywiście, że nie. A czy mogą znacznie ułatwić życie i pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze? Jak najbardziej! Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego pośrednictwo kredytowe może okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz.

Podziel się:

26-01-2018

Jak wybrać mieszkanie dla rodziny? Kilka przydatnych wskazówek

Gdyby porównać poszukiwanie mieszkania dla jednej osoby lub pary do wyczerpującego maratonu, to polowanie na idealne lokum dla rodziny z dziećmi trzeba byłoby nazwać biegiem z przeszkodami, i to w pełnym obciążeniu. Jest tak wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, że czasem trudno jest zdecydować, od czego właściwie zacząć.

Podziel się:

19-01-2018

8 gorących wnętrzarskich trendów na 2018 rok

Bez względu na to, czy wprowadzenie zmian w aranżacji domowych wnętrz jest Twoim noworocznym postanowieniem, czy raczej rok 2018 jest tym, w którym wreszcie będziesz urządzać swoje własne mieszkanie, skorzystaj z okazji, by zapoznać się z tym, co będzie trendy w rozpoczynającym się roku. Będzie się działo!

Podziel się:

12-01-2018

Kupno mieszkania lub domu od dewelopera krok po kroku

Procedury związane z zakupem własnego lokum z rynku pierwotnego znacząco różnią się od tych, które obowiązują na rynku wtórnym. Dla kupującego oznaczają mniej formalności i niższe opłaty, a także pełne bezpieczeństwo i gwarancję dla nabywanej nieruchomości. 

Podziel się:

05-01-2018

Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach - o czym warto pamiętać

Wybór oświetlenia dla każdego z pomieszczeń rządzi się określonymi prawami. Przede wszystkim powinno ono umożliwiać swobodne poruszanie się, ale także oferować domownikom komfort. Jak taki efekt osiągnąć? Przeczytajcie nasze porady. 

Podziel się:

15-12-2017

Kredyt hipoteczny w 2018 roku

Wkład własny na poziomie 20% to duża przeszkoda wielu dla osób marzących o własnym mieszkaniu lub domu. Wymóg ten nie musi jednak przekreślać planów związanych z zakupem lokum. Kredytobiorca może skorzystać z kilku dostępnych opcji.

Podziel się:

08-12-2017

Mieszkanie pod klucz - to się opłaca!

Kupując mieszkanie u dewelopera, trzeba pamiętać o tym, że przeprowadzka do nowego lokum nie odbędzie się z dnia na dzień. O jej terminie decyduje data zakończenia prac budowlanych, a następnie - czas potrzebny na wykończenie wnętrz. Chyba że klient wybierze opcję “pod klucz”.

Podziel się:

24-11-2017

Komfort i funkcjonalność - podstawowe zasady aranżacji sypialni

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w mieszkaniu. To w niej regenerujesz siły po całym dniu pracy, relaksujesz się i odpoczywasz. Jak ją urządzić, aby była przytulna i dodawała energii? 

Podziel się:

17-11-2017

Dzięki RPP 10 tysięcy w kieszeni przeciętnego dłużnika

Ktoś, kto kupił na kredyt mieszkanie 5 lat temu, dziś cieszy się o 20% niższą ratą. W międzyczasie spadły bowiem stopy procentowe. Niestety ten kij ma dwa końce.

Podziel się:

10-11-2017

Coraz więcej Polaków mieszka w domach

W ciągu ostatnich dziesięciu lat odsetek Polaków mieszkających w domach wzrósł z 49,7 do 57,4 proc. Więcej osób przenosi się do domów wolnostojących niż do szeregowców lub bliźniaków.

Podziel się:

03-11-2017

Zakup własnego lokum - z jakimi kosztami dodatkowymi musisz się liczyć.

Nabycie mieszkania lub domu jest transakcją, która oprócz konieczności zapłaty ceny ustalonej pomiędzy stronami rodzi konieczność poniesienia dalszych kosztów, które obciążają kupującego. 

Podziel się:

27-10-2017

5 powodów, dla których warto kupić własne mieszkanie

Myśl o kupnie mieszkania kiełkuje w Twojej głowie, ale ciągle nie masz pewności, czy jest to opcja dla Ciebie? Poznaj pięć powodów, dla których powinieneś ją rozważyć. 

Podziel się:

20-10-2017

Na co zwrócić uwagę, kupując wymarzone mieszkanie?

Zakup domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ponieważ w nowym lokum spędzimy znaczną część życia, należy dobrze ją przemyśleć. Podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań i już w trakcie. 

Podziel się: