Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Moje miasto Łódź: dlaczego warto tu mieszkać, dlaczego warto tu być?

Moje miasto Łódź: dlaczego warto tu mieszkać, dlaczego warto tu być?

Dodano: 16-07-2019

Podobno mieszkanie w Łodzi to nie zwykłe mieszkanie – to styl życia. Zdecydowanie się zgadzamy: i mamy co najmniej trzy powody, by tak myśleć.

Po pierwsze: stylowa architektura

Industrialna przeszłość Łodzi, która zaczynała przecież swoją miejską karierę jako przemysłowa Ziemia Obiecana, jest widoczna na każdym kroku. Poprzemysłowe budynki, dobrze widoczne nie tylko w ścisłym centrum miasta, chętnie i kreatywnie adaptowane są tutaj do nowych celów: od hoteli poprzez butiki i restauracje aż po muzea. Nadaje to Łodzi wyjątkowy klimat i sprawia, że regularnie pojawia się ona w zestawieniach najmodniejszych polskich miejsc.

Deweloperzy biorą pod uwagę potencjał dawnej architektury miasta, uwzględniając w swoich projektach rewitalizację starych budynków, a nie tylko tworzenie nowych. Dokładnie tak zrobiliśmy, tworząc koncepcję Diasfery Łódzkiej – projektu, który miał łączyć nawiązania do tradycyjnego budownictwa Łodzi, czyli mieszczańskich kamienic, z nowoczesnymi, świeżymi rozwiązaniami architektonicznymi. W ramach inwestycji nie tylko postawimy nowy budynek, o fasadzie zainspirowanej przez tradycyjną łódzką architekturę, lecz także odnowimy sąsiadującą z nim przestrzeń dawnego budynku warsztatowego.

Po drugie: wydarzenia, w których warto brać udział

Łódź to jedno z tych miast, w których nudzić mogą się chyba tylko ci, którzy się naprawdę starają. Albo naprawdę nie starają – zależy, jak na to spojrzeć. Od międzynarodowych festiwali kulturalnych poprzez liczne intrygujące muzea aż po tętniącą życiem scenę kulinarną, każdy znajdzie tutaj dla siebie coś atrakcyjnego. Szczególną uwagę warto zwrócić na cykliczne wydarzenia artystyczne, takie jak Festiwal Energia Miasta, w ramach którego prezentowana jest łódzka sztuka ulicy (a warto pamiętać, że Łódź to przecież polska stolica murali!), dobrze znany Festiwal Łódź Czterech Kultur czy ostatnio – Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

Festiwale to nie do końca Twój styl? Mieszkanie w Łodzi daje Ci możliwość regularnego odwiedzania licznych stylowych kawiarni i restauracji. Na szczególną uwagę zasługuje tu centrum kulinarno-artystyczne OFF Piotrkowska, zlokalizowane w odległości krótkiego spaceru od Diasfery Łódzkiej – przy, jak podpowiada nazwa, ulicy Piotrkowskiej, głównym deptaku miasta. W tym wyjątkowym miejscu skupia się – wokół stołów zastawionych smakowitymi daniami zainspirowanymi kuchniami Polski i świata – życie towarzyskie Łodzi. Wieczorem, gdy postindustrialny teren oświetlają nastrojowe lampki i światła restauracji, OFF Piotrkowska staje się niezwykle urokliwą miejscówką – taką, w której chce się zatrzymać na chwilę, by cieszyć się dobrym jedzeniem i wesołą kompanią.

Po trzecie: zieleń dla każdego

Nawet najbardziej zagorzałe mieszczuchy muszą przyznać, że bliskość zieleni jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość życia i samopoczucie na co dzień. Łódź, zdecydowanie niezasłużenie, nie kojarzy się z zielenią – i naprawdę trudno powiedzieć, dlaczego tak jest, bo przecież jest jednym z bardziej zadrzewionych dużych miast Polski. Badania serwisu Domiporta.pl wykazały, że po Poznaniu Łódź jest drugim najbardziej zazielenionym miastem w kraju: wyprzedziła na tej pozycji m.in. Wrocław, Kraków i Lublin, uchodzące za znacznie bardziej „parkowe” lokalizacje.

Między innymi upodobaniem do zieleni kierowaliśmy się, wybierając najlepsze miejsce dla Diasfery Łódzkiej. Park Źródliska, znany ze wspaniałej palmiarni, koncertów muzyki klasycznej na wolnym powietrzu oraz, oczywiście, pięknych krajobrazów, znajduje się nieopodal budynku: okna części mieszkań wychodzą na parkowe drzewa. Takiego widoku można zazdrościć! Bliskość zarówno zieleni, jak i licznych miejskich atrakcji to zresztą nie tylko cecha Diasfery: to coś, za co bardzo cenimy Łódź w ogóle.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie w Łodzi?

Stylowa architektura, bliskość zieleni, bogate życie kulturalne i towarzyskie – to tylko niektóre z powodów, dla których mieszkanie w Łodzi jest atrakcyjną perspektywą dla ludzi, którzy są młodzi (ciałem lub duchem), pełni energii i spragnieni wrażeń. Warto poczuć rytm i energię tego miasta: warto tu być. 

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy