Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Mieszkanie pod klucz - to się opłaca!

Mieszkanie pod klucz - to się opłaca!

Dodano: 08-12-2017

Kupując mieszkanie u dewelopera, trzeba pamiętać o tym, że przeprowadzka do nowego lokum nie odbędzie się z dnia na dzień. O jej terminie decyduje data zakończenia prac budowlanych, a następnie - czas potrzebny na wykończenie wnętrz. Chyba że klient wybierze opcję “pod klucz”.

Na czym polega standard “pod klucz”?

Wykończenie mieszkania przez dewelopera w systemie “pod klucz” oznacza, że kupujący otrzymuje nieruchomość wraz z podstawowymi elementami wystroju - drzwiami, podłogami, kafelkami w łazience. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel mieszkania może wprowadzić się do swojego nowego lokum niemal od razu po jego zakupieniu. Dokładny zakres prac i końcowy efekt zależy od oferty i może obejmować kilka opcji do wyboru.

Za i przeciw

Obecnie około 10% sprzedawanych nieruchomości jest dostępnych w opcji “pod klucz”. Chociaż większość kupujących woli samodzielnie wybrać elementy wykończeniowe w swoim mieszkaniu, odsetek klientów, którym zależy na szybkiej przeprowadzce i profesjonalnej usłudze, nieustannie rośnie. Doceniają oni zaoszczędzony czas, który musieliby wykorzystać na szukanie fachowców, kontrolowanie prac i zakupy materiałów. W standardzie “pod klucz” wszystkim tym zajmuje się deweloper.

To się opłaca

Przeciwnicy tej usługi twierdzą, że wykończenie mieszkania u dewelopera jest droższe niż samodzielny zakup materiałów i zatrudnienie fachowców. Nie jest to prawdziwa opinia. Klienci sklepów i firm budowlanych muszą opłacić VAT w wysokości 23%. U dewelopera do usługi doliczane jest natomiast tylko 8% podatku. Ponadto, deweloper udziela gwarancji na wykonane prace, które objęte są posprzedażową opieką.

Wykończenie w kosztach kredytu

Inną zaletą wykończenia “pod klucz”, którą docenią osoby, starające się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, jest możliwość wliczenia usługi w wartość nieruchomości i uzyskania kredytu na pełną sumę. Kupujący, którzy planują przeprowadzić remont na własną rękę, muszą dodatkowo starać się o kredyt gotówkowy z wysokim oprocentowaniem lub przejść skomplikowane i czasochłonne procedury. Trzeba bowiem pamiętać, że kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, przeznaczanym na ściśle określone materiały i usługi. Klient banku musi się z nich rzetelnie rozliczać, przedstawiając niezbędne dokumenty w określonych terminach. Wybierając opcję “pod klucz” nie musi przejmować się formalnościami. 

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy