Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

5 powodów, dla których warto kupić własne mieszkanie

5 powodów, dla których warto kupić własne mieszkanie

Dodano: 27-10-2017

Myśl o kupnie mieszkania kiełkuje w Twojej głowie, ale ciągle nie masz pewności, czy jest to opcja dla Ciebie? Poznaj pięć powodów, dla których powinieneś ją rozważyć. 

Niezależność

Wynajmując dom czy mieszkanie, jesteś zależny od właścicieli. To do nich należą wszelkie decyzje - od sposobu, w jaki wnętrza są urządzone, po terminy najmu. Własne mieszkanie pozwoli Ci cieszyć się dachem nad głową bez konieczności liczenia się z innymi. Możesz je urządzić według własnych potrzeb i gustu oraz cieszyć się nieograniczoną wolnością.

Koszty

Wbrew pozorom, własne mieszkanie wcale nie musi być droższe niż wynajmowane. Właściciele mieszkań pod wynajem często spłacają kredyt hipoteczny z kosztów czynszu i doliczają do niego jeszcze zarobek dla siebie. Przelicz dokładnie miesięczne rachunki, czynsz i ewentualne koszty raty kredytowej. Może się okazać, że są one takie same, jak koszty najmu lub nawet niższe. A przy tym opłaty, które ponosisz co miesiąc, stanowią Twój rosnący kapitał.

Inwestycja

Na nieruchomość należy patrzeć, jak na inwestycję. Nawet jeśli obawiasz się, że za jakiś czas możesz się przeprowadzić i mieszkanie lub dom nie będą już dla Ciebie użyteczne, pamiętaj, że Twoje lokum ma wartość pieniężną. Możesz je w każdej chwili sprzedać, wynająć albo wykorzystać jako wkład własny na kupno nowego. Nieruchomość to zamrożone środki, z których możesz w każdej chwili skorzystać.

Oszczędności

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, wiesz już, że odkładanie pieniędzy na starość jest niezbędne, by móc cieszyć się spokojem i dobrobytem na emeryturze. Nieruchomość może być takim właśnie zabezpieczeniem. Dywersyfikowanie oszczędności poprzez lokowanie środków w różnych “portfelach” to obecnie najlepsza metoda na bezpieczne odkładanie pieniędzy.

Możliwości

Chociaż w tej chwili zakup mieszkania wydaje się dużą inwestycją, za kilka lat może się okazać, że osiągniesz taką stabilność finansową, która pozwoli Ci na kupno większego lokum. Wówczas możesz dotychczasowe mieszkanie spieniężyć albo wynajmować osobom prywatnym lub firmom. Możesz także potraktować je jako zabezpieczenie przyszłości Twojego dziecka. Posiadanie własnych nieruchomości otwiera różne możliwości finansowe i może doskonale zasilić domowy budżet. Im szybciej zaczniesz w nie inwestować, tym wcześniej będziesz mógł cieszyć się korzyściami. 

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy