Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Na co zwrócić uwagę, kupując wymarzone mieszkanie?

Na co zwrócić uwagę, kupując wymarzone mieszkanie?

Dodano: 20-10-2017

Zakup domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ponieważ w nowym lokum spędzimy znaczną część życia, należy dobrze ją przemyśleć. Podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań i już w trakcie. 

 

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Każdy deweloper wie, że miejsce, w jakim znajduje się mieszkanie lub dom, to kwestia pierwszorzędna. Zastanów się, jakie otoczenie najbardziej Tobie odpowiada i jaki narzuci na Ciebie styl życia. Czy wolisz miasto z łatwym dostępem do kultury, szkół, pracy? A może marzysz o cichym zakątku, w którym znajdziesz ukojenie po każdym pracowitym dniu? Jeśli szukasz domu za miastem, upewnij się, że lokalizacja oferuje łatwą komunikację z miejscem Twojej pracy. Czy w okolicy jest szkoła albo możliwość szybkiego dotarcia do bliskiej placówki edukacyjnej? Staraj się myśleć przyszłościowo. Nawet jeśli w tej chwili nie masz dzieci - za jakiś czas te problemy mogą stać się dla Ciebie codziennością. 

Twoje możliwości finansowe 

Zanim zaczniesz rozglądać się za mieszkaniem lub domem, sprawdź, jaką masz zdolność kredytową. Informacja o wysokości kredytu hipotecznego podpowie, na jakie lokum możesz sobie pozwolić. Pamiętaj również o kosztach dodatkowych - wymaganym wkładzie własnym, kosztach wykończenia i umeblowania nowego mieszkania. 

Standard wykończenia

Jeśli solidnie przeanalizujesz pierwszy i drugi punkt, na Twojej liście pojawią się pierwsze, wyselekcjonowane mieszkania i domy, które możesz omówić z deweloperem. Dowiedz się, jaki jest ich standard wykończenia. Czy przy odbiorze nieruchomości będziesz mieć drzwi do pomieszczeń, okna, parapety czy może znacznie skromniejsze wyposażenie. Informacje te będą niezbędne w momencie planowania wydatków i kwoty ewentualnego kredytu hipotecznego. 

Okolica i planowane inwestycje 

Warto przyjrzeć się również samej okolicy. Poproś dewelopera, aby pokazał Ci miejsce, w którym stanie Twój dom lub mieszkanie. Spytaj, do kogo należą pobliskie działki - jeśli stanowią wartość prywatną, mniejsze są szanse, że w przyszłości powstaną na nich nowe osiedla czy dodatkowa infrastruktura. Poszukaj informacji o planowanych inwestycjach w okolicy. Być może powstanie w niej przedszkole, do którego zapiszesz dziecko albo obwodnica, ułatwiająca codzienną podróż do pracy. Dzięki tej wiedzy, łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję. 

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy