Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies

BLOG ujemy o nieruchomościach

Jak się mieszka w Łodzi? Pięć powodów, by wybrać to miasto!

Jak się mieszka w Łodzi? Pięć powodów, by wybrać to miasto!

Dodano: 24-11-2022

Nic dziwnego, że stale powstają nowe mieszkania w Łodzi. To jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na mapie Polski: i do życia, i do pracy. Poznaj pięć powodów, dla których Łódź to miasto, w którym warto być!

Po pierwsze: doskonała lokalizacja

Łódź jest położona w centralnej Polsce, co ułatwia dojazdy do różnych zakątków kraju. Miasto położone jest na trasie autostrad A1 i A2. Szczególną zaletą dla wielu osób jest sprawny dojazd do Warszawy: zarówno samochodem, jak i komunikacją zbiorową można tam dojechać mniej więcej w dwie godziny, dlatego wiele osób mieszkających w Łodzi decyduje się pracować lub studiować właśnie tam.  

Po drugie: tanie nowe mieszkania Łódź

Najlepszym dowodem na popularność Łodzi niech będzie fakt, że jest to obecnie jedno z polskich centrów aktywności deweloperskiej. W mieście buduje się dużo i intensywnie, właściwie w każdej dzielnicy, a łódzkie śródmieście zyskuje nowe oblicze w szczególnie szybkim tempie.

Jeden z projektów Duda Development, Diasfera Łódzka, jest najlepszym przykładem tego, jak dobrze mogą wyglądać nowe mieszkania w Łodzi. To inwestycja w dwóch etapach, obejmująca również gruntowną przebudowę dawnego budynku warsztatowego znajdującego się na terenie nieruchomości. Zlokalizowana między ulicami Kilińskiego a Targową, tuż przy parku Źródliska, przyciąga zainteresowanie i przyszłych lokatorów, i inwestorów, swoimi starannie zaprojektowanymi mieszkaniami o funkcjonalnych rozkładach, elegancko wykończonymi przestrzeniami wspólnymi i doskonałą lokalizacją właśnie w centrum, nieopodal Piotrkowskiej, Galerii Łódzkiej i zabytkowej dzielnicy Księży Młyn. Diasfera odmieniła oblicze tej części miasta nie tylko dzięki estetyce samego budynku, lecz także za sprawą towarzyszącego mu autorskiego muralu, przedstawiającego baśniową kamienicę opanowaną przez dziką przyrodę, którym przykryta została nieszczególnie reprezentacyjna ściana budynku naprzeciwko inwestycji.

Po trzecie: świetna kuchnia

Entuzjaści dobrej kuchni mają czego próbować w Łodzi! Nie tylko przy centralnie położonej Piotrkowskiej, ale parę słów należy powiedzieć o OFF Piotrkowskiej: przestrzeni kulturalno-gastronomicznej w jednej z bocznych ulic najbardziej znanego deptaka w Polsce. Industrialny styl przestrzeni zachęca do przyjścia zarówno na obiad po południu, jak i na drinka wieczorem, a szeroki wybór restauracji i barów oferujących kuchnię od Azji aż po Meksyk sprawia, że każdy znajdzie tutaj dla siebie coś smakowitego. 

Po czwarte: kreatywna strona miasta

Wspomniany wyżej mural naprzeciwko Diasfery jest jednym z obecnie ponad 200 murali, którymi ozdobione jest miasto. Łódź zdecydowanie jest jedną ze stolic polskiego street artu – a to tylko jedno z jej artystycznych oblicz. Każdy, kto interesuje się modą, powinien odwiedzić Muzeum Włókiennictwa, upamiętniające ten kluczowy dla rozwoju miasta przemysł, albo wziąć udział w jednym z licznych modowych wydarzeń organizowanych w Łodzi.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że mieści się tutaj Szkoła Filmowa, do dzisiaj uchodząca za najlepszą w Polsce, co roku wypuszczająca w świat obiecujących adeptów i adeptki sztuki kinematografii. Środowisko powstałe wokół Filmówki ukształtowało to, co dzisiaj uznajemy za klasykę polskiego kina.

Po piąte: studencka atmosfera

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa to tylko jedna spośród sześciu publicznych uczelni w Łodzi. Łącznie w mieście siedzibę znalazło aż 19 szkół wyższych, co  plasuje ją na piątym miejscu wśród najbardziej akademickich miast w Polsce. To między innymi duża liczba studiujących powoduje, że miasto buzuje energią i ma młode oblicze! Inwestorzy czujnym okiem patrzący na nowe mieszkania Łódź zdecydowanie powinni wziąć to pod uwagę: w końcu to studenci i studentki są jedną z grup najbardziej zainteresowanych wynajmowaniem mieszkań.

Zainteresował Cię nasz wpis? Teraz sprawdź nasze inwestycje: mieszkania w centrum Łodzi - Diasfera Łódzka | nowe mieszkania w Ustce - Kierunek Ustka

Wróć

Podziel się:

Ostatnie wpisy