.
Diasfera Łódzka - II etap
Informacje ogólne
Obiekt
Budynek mieszkalny z podziemnym parkingiem
Termin
Zakończenie budowy III kwartał 2023
Adres
ul. Kilińskiego 138, 90-307 Łódź

Diasfera - nowe mieszkania w centrum Łodzi

Połóż rękę na pulsie miasta: zobacz nowe mieszkania w Łodzi

Diasfera Łódzka to pierwsza nasza inwestycja poza Poznaniem i jego okolicami, a jednocześnie największe z naszych dotychczasowych przedsięwzięć mieszkaniowych. II etap Diasfery to 245 nowych mieszkań w Łodzi, o powierzchni od 25 do 150 m2, w doskonałej lokalizacji mniej niż 1 km od ulicy Piotrkowskiej i tuż przy parku Źródliska, jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych parków miasta. 
Poza budynkiem II etapu w tej chwili na osiedle Diasfera Łódzka składają się również I etap oraz tzw. Budynek Warsztatowy – przebudowany z szacunkiem dla jego przeszłości historyczny obiekt przemysłowy znajdujący się na terenie inwestycji. Łącznie w I i II etapie oraz w Budynku Warsztatowym stworzyliśmy aż 468 mieszkań oraz kilkanaście lokali usługowych – i to nie jest nasze ostatnie słowo! 
 

Mieszkanie w centrum Łodzi

Położona przy ulicach Kilińskiego i Targowej – a także przy nowej, jeszcze niezbudowanej i na razie nienazwanej ulicy, która powstanie w przyszłości – Diasfera otoczona jest licznymi atrakcjami. Park Źródliska, Szkoła Filmowa, zabytkowy zespół zabudowań poprzemysłowych Księży Młyn, Galeria Łódzka, duża sieciowa siłownia i klub fitness, a także deptak Piotrkowska i popularny kompleks butików, restauracji i pracowni artystycznych OFF Piotrkowska – to tylko niektóre spośród bogatego zespołu ciekawych miejsc i obiektów w okolicy Diasfery. Kupując mieszkanie w Diasferze, będziesz mieć do nich dostęp niemal na wyciągnięcie ręki. Tylko nieliczne nowe mieszkania w Łodzi mogą poszczycić się tak interesującym i różnorodnym sąsiedztwem.

Stylowa okolica, stylowy budynek, wyjątkowe osiedle

Swoim projektem Diasfera nawiązuje do klasycznego elementu łódzkiej architektury, jakim jest kamienica. Nie stanowi jednak prostego naśladownictwa, lecz raczej nowoczesną wariację na temat klasycznej kamienicznej formy. Fasada zaprojektowana została w taki sposób, by gładko komponować się z otaczającą ją architekturą – zarówno tą zabytkową, jak i tą nową. Stonowane, eleganckie kolory sprawiają, że budynek ma ponadczasowy charakter i styl oraz pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencyjnych inwestycji.
II etap Diasfery to nie tylko nowe mieszkania: Łódź centrum wzbogaci się dzięki niemu także o nowe lokale usługowe, dla których przewidziana została przestrzeń na parterze inwestycji, częściowo od strony ul. Kilińskiego i częściowo wzdłuż nowej ulicy na przedłużeniu Orlej.
 
 
Brzmi interesująco?