Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
Diasfera Łódzka - III etap
Informacje ogólne
Obiekt
Inwestycja mieszkaniowa
Termin
Zakończenie budowy I kwartał 2026 r.
Adres
narożnik al. Piłsudskiego 37 i ul. Kilińskiego 134, Łódź

Diasfera Łódzka - III etap

III etap Diasfery Łódzkiej – nowa odsłona lubianej inwestycji

Na III etap Diasfery Łódzkiej składa się 115 mieszkań o powierzchni od 26 do 148 m2, 6 lokali usługowych oraz dwa poziomy hali garażowej. Budynek powstaje na rogu al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego, w ścisłym centrum miasta.

Poprzednie etapy Diasfery  to łącznie 468 mieszkań oraz lokale usługowe. Uzupełnieniem I i II etapu Diasfery Łódzkiej jest budynek warsztatowy, przebudowany pod ścisły nadzorem konserwatora zabytków, będący unikatową ozdobą osiedla.

Projekt Diasfera to połączenie inspiracji tradycyjnymi łódzkimi kamienicami i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. III etap wyróżnia elegancka kaskadowa bryła budynku oraz, od strony ul. Kilińskiego, fasada zdobiona wyjątkową autorską mozaiką.

W centrum łódzkiego życia

Diasfera to osiedle położone w centrum miasta, w pobliżu między innymi: strefy OFF Piotrkowska, Galerii Łódzkiej i Szkoły Filmowej. Równie blisko co tętniące życiem miasto jest oaza spokoju w środku Łodzi, czyli park Źródliska z klimatyczną palmiarnią, oraz zabytkowa dzielnica Księży Młyn. Przyszli mieszkańcy i mieszkanki III etapu Diasfery do sklepów, kawiarni czy parku szybko dojdą pieszo, dojadą rowerem lub komunikacją miejską.

Miejska klasyka z zielenią w sercu

Budynek III Etapu Diasfery harmonijnie komponuje się z otaczającą go miejską zabudową. To projekt klasyczny w swojej elegancji, o którego wyjątkowości decydują detale. Kaskadowy układ sprawia, że bryła budynku przyciąga uwagę, a jednocześnie nie dominuje nad otoczeniem. Subtelna kolorystyka i gustowna mozaika na fasadzie od strony ul. Kilińskiego są spójne z wyrafinowaną estetyką projektu.

III etap Diasfery wyróżnia otwartość na otoczenie i zieleń. W budynku znajdzie się bezobsługowe patio – enklawa pełna roślin sprzyjająca odpoczynkowi. Część mieszkań na 5., 6. i 8. piętrze zdobić będą przestronne tarasy z pięknym widokiem na panoramę Łodzi. Z kolei mieszkania od strony al. Piłsudskiego zostaną wyposażone w zamykane przeszklenia na balkonach z przestrzenią na ogrody zimowe.

Tworzymy nową Łódź

Diasfera to nasza pierwsza inwestycja w Łodzi, ale z dumą możemy powiedzieć, że doskonale wpisuje się ona w klimat tego miasta. Naszym celem było zaoferować mieszkańcom nie tylko nowoczesne mieszkania i lokale usługowe, lecz przede wszystkim miejsce odzwierciedlające kamieniczny charakter miasta. Dlatego w projekcie czerpaliśmy inspiracje z historii Łodzi, interpretując je w nowoczesny sposób.

Doskonałym przykładem tego podejścia są niepowtarzalne murale, które powstały zarówno przy I, jak i II etapie Diasfery. Autorami prac są Martyn Gill i Maciej Polak, młodzi artyści związani z Łodzią. Diasfera to projekt, który mamy nadzieję stanie się nieodłączną częścią nowego oblicza Łodzi – miasta charakternego i tętniącego życiem.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie inwestycji: diasfera.pl