Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
Diasfera Łódzka - Budynek warsztatowy
Informacje ogólne
Obiekt
Mieszkaniowa (mieszkania)
Termin
Budowa ukończona - grudzień 2021
Adres
ul. Targowa 53D, 90-307 Łódź

Diasfera Łódzka - Budynek warsztatowy

Połóż rękę na pulsie miasta 

Diasfera Łódzka to pierwsza nasza inwestycja poza Poznaniem i jego okolicami, a jednocześnie największe z naszych dotychczasowych przedsięwzięć mieszkaniowych. Wyjątkowo atrakcyjnym elementem inwestycji jest budynek warsztatowy: postindustrialna przestrzeń, w której zaaranżowane zostały 24 mieszkania o metrażach o 28 do 38 m2.
 

Mieszkanie w centrum Łodzi

Położona przy ulicach Kilińskiego i Targowej – a także przy nowej, jeszcze niezbudowanej i na razie nienazwanej ulicy, która powstanie w przyszłości – Diasfera otoczona jest licznymi atrakcjami. Park Źródliska, Szkoła Filmowa, zabytkowy zespół zabudowań poprzemysłowych Księży Młyn, Galeria Łódzka, duża sieciowa siłownia i klub fitness, a także deptak Piotrkowska i popularny kompleks butików, restauracji i pracowni artystycznych OFF Piotrkowska – to tylko niektóre spośród bogatego zespołu ciekawych miejsc i obiektów w okolicy Diasfery. Kupując mieszkanie w Diasferze, będziesz mieć do nich dostęp niemal na wyciągnięcie ręki.  

Stylowa okolica, stylowy budynek

Na budynku warsztatowym nadbudowane zostały dwie dodatkowe kondygnacje. Zachowany został charakterystyczny komin: pamiątka przemysłowej historii budynku i jego nietypowa, wyrazista ozdoba. Okna na parterze i drugiej kondygnacja zostały obwiedzione parapetem i łukowym ceglanym nadprożem. Dla pozostałych pięter jest mansardowy dach, w który wpisane zostały lukarny. Wewnątrz budynku zachowano niestandardową wysokość pomieszczeń na dwóch pierwszych kondygnacjach: parter to 351 cm, a 1 piętro 291 cm, piętro 2 oraz 3 uzyskało wysokość 272 cm. W centralnej części budynku zamontowana została hydrauliczna winda.

Budynek znajduje się w głębi działki, bliżej ul. Targowej.