Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
AKTUALNOŚCI

2023-12-07
POZNAŃ

Znowu z-budo-waliśmy domki: akcja świąteczna 2023

Sukces ubiegłorocznej akcji przekonał nas, że wspieranie  bezdomnych zwierząt to coś, na czym Wam zależy – dlatego w tym roku postanowiliśmy nasze działania nie tylko powtórzyć, lecz także poszerzyć o kolejne schroniska i… kolejne organizacje.

Mroźna zima, która w tym roku zaczęła się wcześnie, będzie teraz znacznie mniej uciążliwa dla czworonożnych mieszkańców Fundacji dla Zwierząt „Koci Pazur” z Poznania, Przytuliska u Wandy w Przyborówku, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze Jeże” z Poznania i Fundacji Leśna Pomoc w Targowej Górce, dokąd trafiły przygotowane przez nas domki. 

Ciekawostka: jeże, koty i psy potrzebują różnych projektów domków! Wszystkie mają podnoszone dachy, bo dzięki temu można łatwo zajrzeć do środka i wyczyścić zwierzakowe domostwo, ale na tym podobieństwa się kończą. Budy dla psów są najbardziej przestronne; domki dla kotów mają wejście zabezpieczone klapką; chatki dla jeży zaopatrzone są w przedsionek, który ogranicza dostęp do wnętrza drapieżnikom i większym zwierzętom. 

Domek skrojony według indywidualnych potrzeb: przecież to nasza specjalność! 😉

A skoro przy dawaniu domków jesteśmy, mamy do Was apel. Serdecznie zachęcamy Was do adopcji psów i kotów: pod warunkiem, że to adopcja starannie przemyślana. W okresie świątecznym łatwo dać się ponieść nastrojowi, ale pamiętajmy, że zwierzęta nie są prezentem, dekoracją ani zabawką. Wiele schronisk i fundacji zresztą przed świętami wstrzymuje procesy adopcyjne, aby ograniczyć nieprzemyślane adopcje „pod choinkę”. Dlatego mamy dla Was inną propozycję: w Boże Narodzenie mamy więcej czasu na refleksję i rozmowy, dlatego przy wigilijnym stole i choince przegadajcie dokładnie temat przygarnięcia zwierzaka! Zastanówcie się, czy w Waszych domach, sercach i harmonogramach jest miejsce na dodatkową żywą istotę. Jeśli jest: cudownie, polecamy Wam adopcję z całego serca! A jeżeli się wahacie: dajcie sobie czas. 

Życzymy Wam Świąt w domowej atmosferze i jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie dla naszej akcji świątecznej!