Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
AKTUALNOŚCI

2023-08-07
Łódź

Tak ładne obrazy, że malujemy dwa razy ;)

Pierwszy mural, namalowany przez Polaka w 2021, znajduje się na tylnej ścianie kamienicy naprzeciwko Diasfery. Mierzące ponad 500 mkw. dzieło przedstawia zabytkową kamienicę objętą w posiadanie przez dziką przyrodę: kwiaty, motyle i ptaki. Współautorem muralu był Martyn Gill.

Najnowsza, solowa kreacja powstanie na jednej ze ścian przejścia łączącego ulicę Kilińskiego z dziedzińcem Diasfery. Wzór nawiązuje do poprzedniego muralu zarówno poprzez podobne kolory i wykorzystanie dużych, wyrazistych motywów roślinnych, jak i dzięki ponownemu pojawieniu się motywu kamienicy. Wprawne oko dostrzeże także innego rodzaju smaczki i nawiązania – serdecznie zachęcamy wszystkich do poszukiwań. 

Mural znów będzie miał nie tylko funkcję dekoracyjną: zostanie uzupełniony również o elementy, na których będzie można przysiąść. Kontynuujemy tym samym trend zachęcania do sąsiedzkich interakcji, o którym mówiliśmy już dwa lata temu, podczas malowania poprzedniego muralu. Miejsce osłonięte przed działaniem czynników atmosferycznych, w którym powstanie dzieło, zdecydowanie sprzyja takiemu przeznaczeniu: uznaliśmy, że byłoby szkoda tego nie wykorzystać!

Prace nad muralem ruszają w poniedziałek 7 sierpnia, a ich zakończenie przewidujemy na połowę miesiąca.