Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
AKTUALNOŚCI

2022-12-08
POZNAŃ

Hau do you dom? Świąteczna akcja Duda Development

Kto lepiej od nas wie, jak ważny jest własny ciepły, suchy kąt? W tym roku na parę dni przestaliśmy zajmować się domami dla ludzi i wszystkie swoje siły przerzuciliśmy na... domy dla psiaków!

Pomysł był prosty: zamiast wysyłać tradycyjne upominków dla naszych klientów i kontrahentów, złożyliśmy i zawieźliśmy ocieplane budy dla psów do schronisk z okolic Poznania. Tegorocznym prezentem dla każdego była więc miła świadomość, że dało się coś od siebie potrzebującym zwierzakom. 

Zakasaliśmy rękawy, skrzyknęliśmy ekipę z całego biura i większość bud wspólnie złożyliśmy w naszej siedzibie przy Palacza 144 w Poznaniu. Oczywiście nie obyło się bez poetyckich wariacji na temat "To jest mały wkręt, a nie średni, ja nawet nie muszę patrzeć, żeby to widzieć!" i "KOMU ŚWIECISZ MNIE CZY SOBIE???". Przecież jesteśmy profesjonalistami! ;) 

Wszystkie psie domki rozwieźliśmy do trzech podpoznańskich schronisk:
- Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek” w Obornikach Wielkopolskich,
- Przytuliska u Wandy – Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku,
- Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skałowie.

Radość z bud była wielka, ale wiemy, że udało nam się odjąć zaledwie kroplę z morza potrzeb schronisk dla zwierząt. Na szczęście każdy może pomagać, i to nie tylko od święta: jest wiele różnych sposobów! Możecie:
- podarować schronisku stare koce, kołdry, narzuty czy ręczniki oraz specjalistyczną karmę (np. dla kotów chorych na nerki albo dla psów z nietolerancjami pokarmowymi);
- wesprzeć schronisko datkiem pieniężnym: bezpośrednio przelewem lub bezpłatnie, robiąc zakupy online za pośrednictwem serwisu FaniMani (który jest częścią rodziny Duda Holding!);
- podarować swój czas i uwagę: wyprowadzać schroniskowe psiaki na spacer albo nawet, jeśli dysponujecie odpowiednimi warunkami, stworzyć tzw. dom tymczasowy.

Wiele schronisk w okresie świątecznym nie zezwala na adopcje. Robią to, aby uniknąć sytuacji, w których zwierzaka bezmyślnie wręcza się jako prezent pod choinkę, a niedługo potem oddaje do schroniska, bo okazało się, że uroczy pies czy kot to nie zabawka, tylko żywe stworzenie z osobowością i potrzebami. Adopcja jest na całe życie i powinna być starannie przemyślaną decyzją. Nie namawiamy więc Was do adopcji w ogóle: namawiamy do odpowiedzialnych adopcji! 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku symbolicznie przekazali psiakom swoje paczki: przekazujemy Wam serdeczne "HAU!" i dziesiątki uśmiechniętych pyszczków.

Zobaczcie sami!