Mmm, czy ktoś piecze ciasteczka?
Polityka cookies
AKTUALNOŚCI

2021-10-21
ŁÓDŹ

Dzień dobry, muralu! Oficjalne powitanie muralu przy Diasferze

Wydarzenie rozpoczął Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development, opowieścią o tym, jak doszło do tego, że tym razem deweloper namalował kamienicę, zamiast ją zbudować. Przemawiająca po nim prezydentka Hanna Zdanowska, gościni specjalna wydarzenia, która od samego początku otaczała wielką życzliwością Diasferę Łódzką, mówiła o Łodzi jako mieście murali. Teresa Latuszewska-Syrda, prezeska zarządu Fundacji Urban Forms, zajmującej się promocją sztuki w przestrzeni miejskiej, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat perspektyw współpracy między artystami a deweloperami i inwestorami. Marcin Antczak, wiceprezes zarządu FB Antczak, generalnego wykonawcy Diasfery, pochwalił mural i wyraził zadowolenie, że jego firma może być częścią tak inspirującego projektu. 

Gwoździem programu był pokaz tańca wertykalnego w wykonaniu Teatru „Z Głową w Chmurach”, który zgromadzone osoby mogły obejrzeć po wzniesieniu toastu za przedsięwzięcie lampką szampana (z uwagi na wczesną godzinę wydarzenia – bezalkoholowego). 

Każdego, kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć naszego wielkoformatowego malowidła na żywo, serdecznie zapraszamy do udania się na tyły kamienicy przy ul. Targowej 55, tuż przy Diasferze. Można tam podziwiać mural w całej jego okazałości: zapewniamy, że jest wspaniałym tłem do selfies i innych zdjęć!